Etiket: Ders Çalışma

LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

LGS-Liselere Giriş Sınavı Nasıl Çalışmalıyım?

Her yıl haziran ayında yapılan “Liselere Giriş Sınavı’na (LGS)” nasıl hazırlanmalıyım? LGS’ye hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim? Nasıl ders çalışmalıyım? Bu soruları nasıl çözebilirim? Nasıl bir yol izlersem hedeflediğim liseye gidebilirim?” gibi daha birçok sorularınızın olduğunu biliyorum.

Devamını Oku »

Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

Kendime Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlarım?

Öncelikle en büyük yanılgı öğrencinin zorlandığı dersleri çalışmıyor oluşu rahat çözebildiği dersleri ise sürekli çalışıyor olmasıdır. Ders çalışma programınızda ağırlık vermeniz gereken nokta zorlandığınız dersleri daha fazla çalışmanızdır.

Devamını Oku »

Verimli Ders Çalışmak için Nelere Dikkat Etmeliyim?

Verimli Ders Çalışmak için Neler Yapılması Gerekiyor?

Ders çalışmak davranışı karar vermemize bağlıdır. Ders çalışmak istemek tek başına yeterli değildir. Yaşamını planlamak kendine olan güvenini arttırır. Başarma oranın daha çoktur. Çünkü planlamak hedef belirlemek için motivasyon sağlar.

Devamını Oku »

Çok Etkili Sınavlara Çalışma Teknikleri Nelerdir?

Etkili ders ve sınav çalışma teknikleri nelerdir?

Sınavlara hazırlanırken sayfalarca bilgiyi beyninizde güvenli bir noktaya transfer etmek ve orada saklı tutabilmek oldukça zorlu bir iştir. Ancak aşağıdaki 9 ders çalışma tekniği ile, emin olun bilgileri çok daha hızlı ve verimli bir biçimde öğreneceksiniz…

Devamını Oku »